Scroll Top

Утримання та годування ворони

img-figure-1 (Demo)
img-figure-2 (Demo)

Так вийшло, що в середовищі проживання людей асимілювали багато тварин і птахів, іноді ми звертаємо на них увагу, а часто ні, як у випадку з воронами. Це тому, що ми звикли бачити їх на вулиці, коли прогулюємося або поспішаємо на роботу, у справах.
Але багато хто не залишається байдужим, якщо бачить, що птах постраждав і йому потрібна допомога. Його намагаються відловити, щоб спробувати вилікувати й приручити, залишити в себе, і тут одразу виникає питання: Як і чим годувати ворону? Як її утримувати?

Для утримання вам знадобиться велика простора клітка з міцними прутами, адже ворона великий і сильний птах. У клітці необхідно розмістити 2 годівниці для повсякденного корму, об'єм якого має становити приблизно 100 гр., і мінеральної підгодівлі.
У мінеральну підгодівлю повинні обов'язково входити до складу дрібні камінчики, для перетирання їжі.
Як поїлку рекомендується використовувати скляну банку об'ємом приблизно 0,5 л, яку, як і годівниці, потрібно жорстко зафіксувати до решітки клітки, інакше ворона буде їх перевертати. Можна також використовувати металеву годівницю для гризунів, або для великих птахів, які продаються в зоомагазинах.

У клітці для сточування дзьоба і кігтів птаху необхідно розмітити чурбачок з м'яких порід дерева (береза, липа). Для того щоб кігті, які відростають, не заважали вороні, їх можна підстригати кігтерізом, а дзьоб можна «підпилювати» великою пилкою для нігтів.
Щодня в клітку ставиться мисочка з підгодовуванням і велика ємність із водою - для купання.
Влітку клітку краще ставити на балкон, прикривши її від прямих сонячних променів, дощу і протягів.
Корм для ворон можна розділити на сегменти, які складаються з м'якого корму, живого корму, сезонних ласощів і мінеральної підгодівлі.

М'який корм

Можна давати нежирний сир, попередньо підготувавши його. Для цього необхідно його віджати або підсушити в духовці, потім змішати з манною крупою, геркулесом або пшоном у пропорції 1/3 до сиру. Отриману суміш, залежно від того, що знайдете в продажу, можна присипати насінням трав (кульбаба, кропива тощо), подрібненим сіном (конюшина, лист кропиви), сухим гаммарусом (корм для рибок).

Живий корм

З продуктів людського раціону можна давати нежирне м'ясо (яловичина, баранина), його слід давати відвареним, також м'ясо птиці та шлуночки - напіввареними. Не рекомендується давати субпродукти і рибу, у ворони може бути пронос. Ворона їсть будь-які розсипчасті каші, відварені макарони або вермішель - із зеленню кульбаби, мокрицями, пророщеним вівсом, тушкованими овочами. Без зловживання - білий хліб, розмочений у солодкому чаї або молоці, картопляне пюре. Як ласощі птахові можна запропонувати оселедцеву голову, а також, як не дивно, побалувати вийнятими очима з курячих голів і риб. Як ласощі можна давати і копченості, але краще ними не зловживати. У вигляді ласощів вороні також можна піднести комах, яких вона любить виловлювати в баночці. Можна зібрати їй мокриць, коників, м'яких зелених гусениць, опариш, мурашиних яєць. Дощових черв'яків, яких після дощу легко можна зібрати в межах міста, ворона, швидше за все, відкине.

Сезонне частування

У зимовий період, птаху можна один раз на тиждень у поїлці розчиняти трохи меду (¼ частина чайної ложки). Іноді необхідно давати пророщені до білого паростка зерна пшениці, якщо не стане їх їсти, то можна перекрутити їх на м'ясорубці, додавши знову ж таки трохи меду або цукрового піску. В основний корм можна додати терту віджату моркву або відварений натертий буряк з геркулесом і олією. Дуже корисно додавати роздавлене ядро волоського горіха. Навесні птаха можна побалувати зеленню, що з'явилася, разом із гілочкою. Якщо вона не приймає її, то цю зелень можна подрібнити і додати в будь-яку кашу. Влітку-восени ягоди, червиві їстівні гриби, м'якоть кавуна, дині, виноград. У раціон можна додавати трохи молодого гороху і квасолі, краще в стручках.

Мінеральна підгодівля

Зараз у продажу для великих птахів є готові мінеральні добавки, які ви можете згідно з інструкцією додавати в раціон. Але якщо ви хочете самі приготувати подібну суміш, то вам потрібно буде знайти і змішати шкаралупу звареного яйця, подрібнену цеглу, товчене деревне вугілля, пропарену землю, прожарений річковий пісок, палену кістку в рівних пропорціях. Ворона краще почуватиметься, якщо отримуватиме трохи дрібних камінчиків, як усі зерноїдні птахи. Раз на тиждень у поїлці можна розчинити кілька крупинок кухонної солі. Якщо ви впевнені, що курячі яйця не уражені сальмонелою, то яйце краще дати цілим і сирим. Птах його акуратно розіб'є і вип'є. А взагалі краще, якщо яйце буде перепелине. Шкаралупу ворона може використовувати у вигляді іграшки - в процесі гри, потім розклеє і з'їсть. Зварене круто яйце бажано не просто подрібнити, а пропустити через м'ясорубку, змішавши з білим сухариком, сухими плодами шипшини, чорниці або малини, а потім додати віджатої тертої моркви. Якщо ворона буде «вертіти носом», тобто суміш не буде подобатися, то достатньо її трохи присипати цукром. Але більше у вареному яйці вороні подобається просто яєчний жовток.

 

У годуванні можна чергувати куряче яйце, м’ясо, кашу, овочі, не забуваючи про пророщене зерно і зелень.
У період линьки харчування птиці має бути особливо збагачене кальцієм і вітамінами.
Потрібно давати щодня по кілька крапель риб’ячого жиру, токоферолу. Додається в харчування і сушений гамарус.

Дозвілля і спілкування з птахом

Ворона на рідкість діяльний, важливий і допитливий птах. Якщо вона міститься в клітці або у квартирі, їй необхідні іграшки. Їх можна розділити на кілька варіантів: іграшки головоломки, іграшки жертви та корисні іграшки. Їх можна придумати і підготувати самим. Головоломки - це може бути напівпорожня і прочинена сірникова коробка (сірники мають бути горілими або без сірчаної голівки), також ви можете прив'язати міцну білизняну гумку одним кінцем до клітки, а до іншого кінця - плодову сушку або сухарик чорного хліба. Сховати шматочок цукру в носову хустинку або шкарпетку, зав'язавши їх вузликом, або в ту саму сірникову коробку. Можна покласти в клітку старий черевик або туфель зі шнурками. Жертви. Гумова пищалка з твердої пластмаси - ідеально підходить для переслідування. Птаху буде цікаво ганяти її по квартирі до повної знемоги.

Корисні іграшки

Ворона із задоволенням розв'язує логічні задачі, такі як, наприклад, з великої коробки витягувати захований туди м'який м'ячик-пищалку. Щоправда, ворона дуже образливий птах, вона може вважати заховані від неї ласощі або годівничку за знущання. Тоді вона піде в кут, і буде там сидіти, чубата і недружелюбна.

 

 

Наостанок можна сказати що ворона в неволі добре уживається з іншими вихованцями.

Схожі матеріали
Clear Filters

Німецький дог має багату історію, яка сягає корінням у глибину століть. Вважається, що ця порода походить від стародавніх молоських собак,…

Мічення території – це природна поведінка для котів, але коли ваш пухнастий друг починає залишати “позначки” по всьому будинку, це…

Живородні рибки – це унікальна група акваріумних мешканців, які привертають увагу акваріумістів своїм незвичайним способом розмноження. На відміну від більшості…