У світі існує велика різноманітність порід морських свинок.
Вони різняться по забарвленням, малюнкам (маркуванням), виду та типу вовни.
Вовна може бути короткою, гладкою, довгою (різної текстури), розеточной (може бути короткою та довгою), сатинової.
Коротке знайомство з породами:
Перуанська морська свинка
Відома у Європі із середини 19 століття. Візуально перуанську морську свинку можна відрізнити за такими параметрами: Довге волосся утворює проділ вздовж спини. На голові вовна спадає чубчиком на мордочку, виражені бакенбарди ростуть уперед, зростання вовни спрямоване від крижів до голови. На крижах є дві розетки.
Альпака
Кучерява «перуанська» морська свинка. Відбулася ця порода від схрещування двох порід — рексу та перуанської морської свинки. Альпака має на крижах дві симетричні розетки. Зростання вовни спрямоване до голови, на лобі є неправильної форми розетка, що формує чубок. Вовна на мордочці росте вперед, утворюючи бакенбарди. У міру зростання вовни, кучері перетворюються на спіралі. Забарвлення може бути різноманітним. На лапках шерсть росте у напрямку догори.
Шелті
Її величність королева, варта особливої уваги. Шелті має довгу, шовковисту вовну, абсолютно пряму, без розеток, що росте від голови. На голові шерсть росте своєрідною гривою, яка спадає на плечі та спину тварини. З боків грива може бути коротшим, ніж шерсть, що росте з середини голови.
Тексель
Мабуть, не знайдеться жодної людини, яка залишилася б байдужою, побачивши морську свинку породи Тексель. Ця свинка з чудовими кучерями, з великими виразними очима. Шерсть спадає, наче мантія з обох боків проділу на спині. Великі блискучі очі, коротка мордочка та шикарні щоки.
Коронет
Королівська порода, зайняла почесне місце серед аматорів та заводчиків. Свинки породи Коронет приваблюють своєю граціозністю та суворим поглядом з-під густих брів. Шерсть лягати з обох боків довгим шлейфом, розділеним на рівний проділ, нагадує королівську мантію. А корона на голові доповнює королівський образ. Розетка на голові розподіляє зростання вовни на голові та за вухами.
Лункарія
Порода була виведена у Швеції і лише нещодавно включена до стандарту. Буквально кілька років тому вона почала з'являтись і в Україні. У лункарії шерсть кучерява та жорстка. Як би її не зачісували, свинка завжди збереже свої кучері. Має довгі баки, шерсть росте до голови, на крижах є дві симетричні розетки. Зовні її вигляд нагадує «вибух на макаронній фабриці», але від цього вона не втрачає своєї краси.
Рекс
Приголомшлива морська свинка. Одна з найбільш контактних та товариських порід. Рекси мають особливу структуру волосся, що створює враження плюшевості. Вовна густа, коротка, пружна, без розеток, довжина має перевищувати 1.5 див. Вовна на голові та спині повинна бути досить жорсткою, на животі та боках м'якша. Очі та вуха великі. Забарвлення можуть бути всілякі.
Абіссінська морська свинка
З'явилася 1861 року в Англії. Порода має 8 (2 ряди по 4) розеток з боків тулуба, 2 розетки на щоках і одна на голові. Підвищують племінну цінність 2 розетки на плечах та 2 носові розетки. Краї розеток, що стикаються, утворюють гребені. Вовна тверда, довжиною 3.5 см. Голова міцна з добре розвиненими щоками, великі очі, великі вуха.
Американський Тедді
Незважаючи на те, що перші Американські Тедді з'явилися в Канаді наприкінці 60-х років, у нашій країні вони з'явилися не так давно. Тедді дуже ефективно виглядають завдяки своїй вовні, чим дуже нагадують плюшеве ведмежа. Шерсть стирчить дибки по всій довжині тулуба, щільна, густа. Доглядати таку вовну зовсім не складно. Зовні Тедді дуже схожий на Рекса на кшталт вовни, але генетично вони абсолютно різні.
Швейцарський Тедді
Пухнасті свинки, схожі на клубок вовни. Належать до жорсткошерстих свинок. Вовна повинна бути густою, гарною структурою, стоячою і злегка кучерявою, зрівняною по довжині близько 6 см. Вовна на животі має бути кучерявою. Неприпустимі розетки та вихори на тілі. Дозволяється наявність розетки на голові. Можливі різні забарвлення.
Ріджбек
Це гладкошерста морська свинка з прямим гребенем на спині вздовж хребта. Порода не визнана як стандарт.
Куї
Це величезні морські свинки, батьківщина яких Південна Америка. При народженні вони важать 100 – 150г, три місяці – 700-800г, а віці 4 місяців їх вага становить понад 1кг. Дорослі особини важать у середньому 2-3кг.
Скінні
Голі морські свинки, мають шерсть тільки на носі та лапках. Забарвлення різні.
Болдуїн
Повністю відсутня шерсть на тілі. Народжуються діти в шерсті, але згодом вони її повністю скидають. Допускаються різні забарвлення.
Англійський хрестед
Короткошерстна морська свинка, шерсть щільно прилягає до тіла, блискуча. На лобі свинка має розетку. Очі великі, вуха повинні щільно прилягати до голови. Забарвлення однотонне.
Англійський кольоровий хрестед
Відрізняється від англійського хреста забарвленнями. Свинка може бути фарбована в два або три кольори.
Американський хрестед
Короткошерстна морська свинка. Тіло свинки фарбоване в один колір, як у селфу, тільки на голові є розетка білого кольору. Прилягає шерсть щільно до тіла, гладка та блискуча.
Селфи
Одна з найдивовижніших короткошерстих порід. Свинка з однотонним забарвленням тіла, кожна шерстинка має бути фарбована в один колір. Вовна гладка та блискуча. Існує дуже багато варіантів забарвлення у цій породі. Очі великі та круглі, яскраво виражені. Вуха добре прилягають до голови.
Існує ще безліч інших порід, таких як: Меріно та Міні-Які, Керлі та Самалі, Агуті, Далматини і т.д.
Це було коротке знайомство з породами, які часто можна зустріти в Україні.