Як незручно почувається господар на прогулянці зі своїм вихованцем, коли той, мабуть у всіх перехожих, починає з явним апетитом поїдати свої чи чужі фекалії.
Причому, як тільки господар помітить це, собака намагається з’їсти їх якнайшвидше.
Ще прикро стає за свого друга, якщо Ви його тільки погодували і він, як Вам здавалося, був досить ситий. Чому?
Питання, яке виникало, напевно, у кожного власника собаки.
Адже у випорожнень такий огидний вигляд і запах. Навряд чи можна вважати їх привабливими.
Мабуть, у собак із цього приводу інша думка.
Копрофагія
Поїдання калу є однією з основних проблем у поведінці собак. Найчастіше це проявляється у сук, ніж у собак.
Пояснюється це генетичною схильністю самок поїдати те, що залишається за цуценятами.
Така проблема у собак іноді пов’язана з іншими відхиленнями у поведінці.
Які можуть бути причини цієї проблеми?
- Багато собак, залишившись одні в квартирі, через страх самотності починають поїдати свої власні екскременти. Зазвичай ця проблема супроводжується такими явищами, як неохайність, виття чи гавкіт, деструктивна поведінка. Звикнувши поїдати кал у квартирі, собака може почати їсти його на вулиці.
- Іноді собаки їдять екскременти для привернення уваги господаря. Так, багато людей, побачивши, що їх собака їсть кал, починають ганятися за нею, або ж кликати до себе та вмовляти, більше так не робити. Дуже часто, такі дії собаці сильно подобаються, оскільки вона розцінює їх як гру чи похвалу.
- Іноді копрофагія є наслідком нестачі вітамінів, мінералів та інших елементів у раціоні тварини.
- Дуже маленькі цуценята до 3 місяців можуть поїдати кал, тому що він сприяє травленню та створенню необхідної мікрофлори кишечника завдяки повторному попаданню в організм бактерій, що містяться в ньому.
- Подібна проблема може бути проявом інстинктивної переваги зіпсованої їжі. Деякі собаки вважають за краще вживати трохи зіпсовану їжу, оскільки далекі предки з роду собачих були переважно падальщиками.
- Собака може поїдати свої екскременти, наслідуючи господаря, який їх прибирає. Вона намагається знищити їх, щоб уникнути покарання від господаря, який раніше, наприклад, тицяв у них носом і голосно кричав.
- Дуже часто собака їсть кал коней, щоб упоратися з глистами. (O Farrell V. (1992): Manual of Canine Behaviour, 2nd Edition, Shurdington, Cheltenham, Gloucestershire, England, British Small Animal Veterinary Association.)
Як намагатися виправити подібну поведінку?
- Якщо Ви зіткнулися з проблемою поїдання калу собакою, то рекомендуємо насамперед звернутися за консультацією до ветеринара щодо змісту раціону та наявності глистів. При порятунку від глистів або зміні раціону, Ваш вихованець може більше не відчувати бажання підібрати фекалії.
- Якщо собака не навчена справляти природні потреби на вулиці, необхідно навчити її цьому. Тоді вона буде позбавлена необхідності знищення своїх випорожнень.
- Якщо Ви побачили, що собака їсть кал, то її не можна підзивати або вмовляти його не їсти, тому що подібна поведінка вона може сприйняти як похвалу. Краще непомітно підійти ззаду, голосно сказати «Не можна», ляснути в долоні, потім дати команду «Поруч» і відвести собаку від цього місця. Цим прийомом найкраще переривати поїдання екскрементів
- Обробіть фекалії на вибір будь-яким із запропонованих засобів: чорним перцем, гірчицею (російською), хріном, гострим часниковим соусом, антигризином. У продажу є спеціальні засоби для обробки екскрементів. Одна з перерахованих вище добавок повинна опинитися всередині калу. Потім дозвольте з’їсти собаці оброблене «частування». Можливо, після цього у неї не з’явиться бажання у підборі фекалій.