Scroll Top

Особливості утримання шиншил

img-figure-1 (Demo)
img-figure-2 (Demo)

Сподобалася шиншилка, і ви хочете стати її щасливим власником?
Відмінний вибір, але, перед тим як відправитися в зоомаркет, сядьте і спокійно зважте всі «за» і «проти». Чи справді шиншила саме той вихованець, який вам потрібен?
Щоб зрозуміти, чи правильний вибір, спробуйте чесно відповісти на наступні питання:

  • Шиншили живуть близько 20 років. Готові ливи настільки довгий час піклується про вихованця?
  • Шиншилла не дуже підходить як вихованець дитині. Ця нічна тварина і рідко перебуває вдень у бадьорому стані. Найбільш активна вона з 20 до 23 години, іноді і пізніше. Чи підходить ливам такий розпорядок?
  • Чи всі в сім'ї згодні взяти участь у догляді за шиншилкою?
  • Чи немає в когось із членів сім'ї алергії? Не тільки на тваринах, а й на сіно, пил (піщані ванни для шиншил)?
  • З ким залишиться ваш вихованець у свята, у разі вашої відпустки, відрядження?
  • Шиншилла – гризун. Вона може спробувати на зуб все, починаючи від шпалер і штор до килимів, меблів та електропроводів. Чи зможете ви забезпечити їй безпечне існування у своєму домі?
  • Шиншила не повинна переїдати. Чи згодні ви тримати себе в руках і не балувати вихованця?
  • Якщо шиншилка захворіє, їй знадобиться огляд та лікування у ветеринара. Чи готові ви на ці витрати?

Якщо ви відповіли «ТАК» на всі питання - не сумнівайтеся, шиншила ваш ідеальний вихованець. Ну а якщо більшість відповідей негативна - це симпатичне звірятко не для вас, спробуйте вибрати собі іншу тварину.

Є ще один аспект!
Перш ніж купувати домашню тварину (будь-яку, не обов'язково шиншилу), потрібно підрахувати, у що обійдеться вам її зміст. Адже навіть абсолютно здоровий вихованець потребує найрізноманітніших речей: смакота, вітаміни, предмети гігієни, препарати для профілактичної обробки від паразитів і т.д.
Спробуємо розібратися, що необхідно для утримання такого милого маленького звірка, як шиншила:

  1. Довідкова література
    Настійно рекомендуємо ще до появи звірка в будинку придбати книгу про шиншили. У ній ви знайдете інформацію про особливості утримання цих тварин та догляд за ними. Крім того, такі довідники містять багато корисних порад, у тому числі, що робити, якщо шиншила прихворіла.
  2. Власне шиншила
    Вартість звірка сильно коливається від його статі (самочки цінуються вище), забарвлення та породності (у хорошому розпліднику тварини, природно, коштуватимуть дорожче).
  3. Клітина/вольєр
    Клітина для шиншил є обов'язковим придбанням, її вартість залежить від розміру та наповнення.
  4. Аксесуари для клітин: поверхи, будиночки, труби, гамаки та ін.
  5. Годівниця, напувалка, сінниця
  6. Піщані ванни, наповнювачі (залежно від виробника, складу)
  7. Ємнісні ванни для піску: керамічні, металеві, пластикові

Приручення

Шиншили практично ніколи не кусаються. Деякі тварини охоче йдуть на руки до господаря, досліджують одяг, волосся, прикраси.
Вони можуть довго і із задоволенням сидіти на плечі або на голові. Але якщо ви хочете приручити свого вихованця, не чекайте від нього миттєвого «всесвітнього» кохання. Будьте терплячі та ласкаві, і шиншила відповість вам прихильністю.

Спілкуючись із вихованцем, не забувайте: шиншили розуміють інтонації, їх лякають різкі рухи та гучні звуки!
У день придбання звірятка краще не чіпати. Дайте йому час заспокоїтись і озирнутися.
Наступного дня ви вже можете розмовляти з вихованцем, але не робіть різких рухів, говоріть тихо та спокійно, щоб не злякати його.
Відкрийте дверцята клітки і поманіть звірятка до себе. Не турбуйтеся, якщо він не підійде відразу, приручення вимагає часу (можливо, кількох днів або навіть тижнів).
Зустрічаються і такі шиншили-індивідуалісти, які взагалі не хочуть ставати ручними. У цьому випадку вам доведеться задовольнятися тим, що ви годуєте вашого вихованця з рук.

Брати або утримувати шиншилу необхідно тільки за основу хвоста. Це абсолютно безболісно, ​​і до того ж ви менше нашкодите її шикарній шубці (від частого контакту з руками хутро швидко жирніє).
Якщо звірятка несподівано схопити, він з переляку може «скинути шерсть» (тобто там, де ви торкнулися шубки, може випасти шматок хутра).

Утримання шиншил

Шиншили дуже рухливі тварини. Вони люблять багато стрибати і бігати, тому клітина для шиншили повинна обов'язково просторою та містити полички (поверхи).
У будь-якому зоомагазині мережі ФАУНА Вам запропонують велику кількість різноманітних клітин або вольєрів.

Для двох шиншил клітина повинна мати такі мінімальні розміри: ширина 150 см, глибина 80 см, висота 150 см. Чим більше буде клітина, тим краще для шиншил.
Не використовуйте як підстилку пісок для котячих туалетів. Найкраще візьміть наповнювач із натуральних волокон, створений спеціально для дрібних тварин.
У магазинах багато видів підстилок для клітин, які підходять для шиншил. Щонайменше раз на тиждень клітина повинна ретельно очищатися.
Ідеальна температура для шиншил становить 16 - 21°C.

Піщані ванни

У природі шиншили купаються у вулканічному пилу, тому їм необхідно регулярно влаштовувати піщану ванну.
У жодному разі не використовують річковий пісок чи кварцовий! Прекрасно підходить подрібнений мінерал (цеоліт).
Для ванни можна використовувати невеликі пластмасові або жерстяні контейнери розміром 20х20 см. Контейнер з піском встановлюють на 20-30 хвилин, змінювати пісок бажано не рідше двох разів на тиждень.
Після «купання» хутро шиншил стає пухнастішим, повітрянішим, а настрій звіряків покращується.

Аксесуари

Неодмінним аксесуаром є сінник (годівниця для сіна).
Годівницю та напувалку встановлюють на передній стінці або на дверцятах клітини. Якщо їх встановити на підлозі, шиншили, швидше за все, перевернуть їх чи того гірше — влаштують туалет.

Оскільки шиншили - гризуни, в клітину обов'язково потрібно покласти спеціальний твердий камінь для сточування зубів, а також дерев'яні іграшки, мінеральний або крейдяний блок - загалом все те, що може урізноманітнити життя ваших вихованців.

 

ЦЕ ВАЖЛИВО!
Шиншили досить педантичні і люблять жити за суворим розпорядком, тому відразу ж визначте час (переважно з 18.00-19.00) для годування та вправ.
Ну, ось і все, що вам потрібно знати про шиншили (для початку). Якщо після прочитаного ваше бажання придбати шиншилу так само велике, можете сміливо вирушати в зоомагазин «Фауна» — ваш вихованець чекає на вас!!!

Схожі матеріали
Clear Filters

Німецький дог має багату історію, яка сягає корінням у глибину століть. Вважається, що ця порода походить від стародавніх молоських собак,…

Мічення території – це природна поведінка для котів, але коли ваш пухнастий друг починає залишати “позначки” по всьому будинку, це…

Живородні рибки – це унікальна група акваріумних мешканців, які привертають увагу акваріумістів своїм незвичайним способом розмноження. На відміну від більшості…