Scroll Top

Харчування морських свинок

img-figure-1 (Demo)
img-figure-2 (Demo)

Морські свинки, як і кролики – травоїдні.
Шлунково-кишковий тракт свинок дуже чутливий до змін.
Будь-яка різка зміна раціону може призвести до свинки катастрофою.

У морських свинок вітамін С не виробляється, така особливість їхнього організму. Влітку вітамін С надходить із соковитих кормів, взимку додають аскорбінову кислоту у воду чи їжу.
Можна вчинити по-іншому, додаючи до зимового раціону овочі та фрукти, з підвищеним вмістом вітаміну С.
До таких відносять: шипшину (сушений або у вигляді настою), солодкий перець, чорна смородина (консервована), яблука (сортів семиренко, антонівка, титівка), апельсин (не більше ¼), лимон (кілька крапель у воду), капуста білокачанна, морква та ін.
Зелена їжа має бути обмежена до 1-2 ст. ложок на день.

Сьогодні таку проблему набагато полегшують спеціалізовані корми.
Вони розроблені з урахуванням потреби свинок. Ви не помилитеся у виборі необхідного корму, навіть не знаючи мови, тому що на упаковці буде характерним зображення саме морської свинки.
На сьогодні у зоомагазинах представлена ​​велика та різноманітна лінійка кормів. Серед них можна відзначити корми преміум класу, такі як: Beaphar (Голландія), Versel-Laga (Бельгія), Vitakraft (Німеччина) та ін. У складі яких зернові, різноманітність насіння, сушені овочі та фрукти, ягоди, зелень.
Такі корми містять вітаміни, мінерали, амінокислоти та максимально наближені за складом до природної дієти. Вони повністю збалансовані і забезпечать вашому вихованцю довге і здорове життя.

  • Свинок годують 2 рази на день, вранці та ввечері.
  • Вагітних – до 3-4 разів на день.
  • Раціон повинен складатися з розрахунку 20ккал на 100г свинки.
  • До будь-якого нового корму треба переходити поступово, стежачи за станом травлення.
  • Щоб не травмувати травний тракт свинки, бажано їх годувати одночасно.
  • Для свинки дуже важливим є саме вечірнє годування, оскільки гризуни активні вночі. Тому режим харчування будують так, щоб 40% раціону припадало на вечірнє годування.
  • Не варто перегодовувати свинку, оскільки ожиріння веде до небезпечних захворювань.
  • Їжа має з’їдатися одразу і без залишку.
  • Якщо свинка пищить, стає на задні лапки – це зовсім не означає, що вона голодна. Може, просто свинка вимагає вашої уваги.

Овочі даються невеликими порціями, і якщо свинка протягом кількох годин не з’їла, залишки їжі прибирають.
З овочів та зелені рекомендовані: морква (в т.ч. бадилля), солодкий перець, зелень петрушки та кульбаби, листя подорожника, буряк, капуста листова, цвітна капуста, шпинат, селера.
В обмеженій кількості свинок можна запропонувати огірок, диню, банан, бананові кірки.

Фрукти: яблука, виноград – трохи більше 5% від щоденного раціону. Зате скибочку апельсина можна давати щодня, як додатковий вітамін С.
Не зловживайте солодкими (йогуртовими) ласощами. Надмірне поїдання їх призводить до порушення роботи ШКТ.

Для морської свинки, як і будь-якого іншого вихованця, є продукти, які шкідливі. До таких відносять: м’ясо, сир, яйце, ковбаса, капуста червонокачанна, недостиглі або перестиглі фрукти-ягоди, гнилі плоди, запліснявілі та брудні корми.
Деякі рослини та трави є отруйними, і можуть призвести до загибелі звірка: чистотіл, пасльон, їдкий жовтець, польова гірчиця, дика редька, цикута, молочай та ін.

Не забувайте, що морська свинка – гризун.
І як у будь-якого гризуна потрібно подбати про здоровий стан зубів.
Для сточування потрібні спеціальні мінеральні блоки, або спеціальні іграшки з дерева, наприклад, таких фірм як Trixie, Nobby.
Також можна запропонувати гілки фруктових дерев.

Схожі матеріали
Clear Filters

Німецький дог має багату історію, яка сягає корінням у глибину століть. Вважається, що ця порода походить від стародавніх молоських собак,…

Мічення території – це природна поведінка для котів, але коли ваш пухнастий друг починає залишати “позначки” по всьому будинку, це…

Живородні рибки – це унікальна група акваріумних мешканців, які привертають увагу акваріумістів своїм незвичайним способом розмноження. На відміну від більшості…