Scroll Top

Як правильно обрати гребінці для тварин?

img-figure-1 (Demo)
img-figure-2 (Demo)

У наші дні існує безліч різноманітних гребенів, щіток та інших пристосувань, які полегшують догляд за шерстю домашніх улюбленців.
Однак, не маючи достатнього досвіду по догляду за тим чи іншим типом шерсті, часом дуже складно зробити правильний вибір.
Давайте спробуємо розібратися, для чого призначені інструменти, які можна побачити в наших зоомагазинах.

Перш ніж ознайомитися з призначенням того чи іншого інструменту, запам’ятайте деякі правила по догляду за шерстю:

  • ніколи не розчісуйте суху і брудну шерсть (шерстинки при цьому січуться і ламаються, а на шкірі може з’явитися подразнення);
  • якщо шерсть суха, перед розчісуванням за допомогою пульверизатора злегка зволожте її водою, розведеною кондиціонером (1столова ложка кондиціонера на літр води).
  • якщо ви вирішили викуповувати вихованця, то після купання не розчісуйте мокру шерсть (волосся при цьому дуже легко витягується і деформується)!
  • після купання промокніть шерсть, а потім загорніть тварину в сухий махровий рушник на 10-20 хвилин
  • тепер можна приступати до сушіння феном (піднімаючи шерсть гребінцем).
  • струмінь повітря має бути теплим (у жодному разі не гарячим!

Така система догляду дає відмінний результат: вся відмерла шерсть вичісується, а та, що залишається, довго не збивається в ковтуни.


А тепер про головне – про інструменти, які найчастіше використовуються для догляду за шерстю.

Слікер (пуходірка)

Цей пристрій дуже популярний як у собаківників, так і у власників кішок, проте мало хто знає про те, як правильно вибрати слікер і як правильно його використовувати.

Існує кілька критеріїв вибору:

  • зуби не повинні дряпати шкіру, не повинні дуже жорстко чи м’яко кріпитися до основи;
  • чим довша вовна, тим довшою повинні бути зуби (щоб можна було прочесати шерсть до шкіри);
  • ніяких «кульок» на кінчиках зубів – вони лише травмують шерсть!

Слікер розчісується шерстий покрив під час сушіння тварини, він же допомагає розібрати збиту шерсть (надалі шерстинки менше збиваються).
Пуходіркою також зручно зчісувати з собаки гілочки та листочки після прогулянки.
Гребені бувають різної довжини, на ручці та без, з різною відстанню між зубцями.

Головне правило гарного гребеня: зубці повинні бути міцними, негнучкими і якомога гладкішими, з трохи звуженими кінчиками.
Чим густіша і довша вовна вашого улюбленця, тим довшою повинні бути зубчики і більше має бути відстань між ними.

У багатьох фірм розроблені гребені не тільки для певних порід (наприклад, пуделів, ши-тцу або йориків), але і спеціальні гребінці для вусів, бороди, для прочісування підшерстя на корпусі і т.п.
На якісному гребені краще не економити (з ним і працювати буде легше, і результат вас порадує набагато більше).
Гребені використовуються для вичісування підшерстка, розбирання вовни, більш ретельного прочісування після сушіння феном і для укладання вовни.

Фурмінатор

Дуже корисна річ для власників собак із короткою чи помірно довгою вовною! Якщо в період линяння на вичісування підшерстя звичайними інструментами йде 3-4 дні, то фурмінатор прибирає до 90% відмерлого волосся за один сеанс! Виробники цього чудодійного інструменту рекомендують під час линяння обробляти собаку 1-2 рази на тиждень по 10-20 хвилин. Ви будете вражені кількістю вовни, яка, якби не було фурмінатора, лежала б тонким шарів по всій квартирі)!

УВАГА!

Фурмінатор не підходить тваринам з пухнастою та довгою вовною, а також для собак малолиняючих порід (пудель, ши-тцу, мальтезі і т. д.).

Масажна щітка

М'яка подушка із зубами «їжачком», без кульок на кінці. Підходить для собак із середньою та довгою спадаючою вовною (йорки, ши-тцу, російська хорт, спанієлі). Така щітка повинна мати гладкі голочки, а їх довжина повинна відповідати довжині вовни. При щоденному догляді масажна щітка гребінець добре прибирає відмерлі шерстинки, розбирає шерсть, а також масажує шкіру вихованця. Її застосування прискорює кровообіг, що сприяє зростанню вовни та покращенню загального стану тварини.

Колтуноріз

Інструмент не для новачків! Дуже рекомендується застосовувати, якщо ви не вмієте ним користуватися (дуже багато випадків порізів і подряпин при невмілому використанні»!). Якщо у вашого вихованця є ковтуни, краще зверніться за допомогою до майстра-грумера. Він допоможе або розібрати їх, або забрати їх за допомогою стрижки.

Щітка для гладкошерстих собак

Такси, добермани, тій-тер'єри, стаффи та інші собаки, що не мають підшерстка, теж линяють (і анітрохи не менше, ніж їх вовняні побратими!). Добре зарекомендували себе щітка або рукавичка із гумовими щетинками. Вони добре масажують шкіру і видаляють відмерлі вовни. Багатьом собакам дуже подобається таке «зачісування». Щітки з натуральною щетиною також чудово справляються з доглядом за вовною і надають їй блиску.

Когтерез

Може здатися дивним, що про інструмент для обрізання кігтів ми говоримо в розділі «догляд за вовною». Однак пазурі, як і шерсть, є придатками дерми (шкіри), а також вимагають догляду. Якщо собаки мало гуляють асфальтом або мають специфічну будову лапок (наприклад, пекінеси, такси, ши-тцу), то пазурі не сточуються і можуть заважати їм нормально бігати і ходити. У вкрай занедбаних випадках пазурі вростають у подушечки лап, що призводить до сильних болів і серйозних запалень. Уникнути таких неприємностей і допомагають спеціальні кігтерези.

Когтерези бувають різних конструкцій та розмірів. Проконсультуйтеся у грумера або продавця-консультанта у зоомагазині, інструмент якої конструкції підійде вашому улюбленцю.
Найкраще, якщо вперше цю процедуру проведе фахівець, який покаже вам, як правильно користуватися кігтерезом.

 

 

На жаль, описати в одній статті весь арсенал інструменту догляду за вовною нереально.
У жесткошерстних собак для обробки вовни застосовують триммінгувальні ножі, коат-кінги; у бобтейлів – граблі із зубчиками, які прокручуються; а китайським хохлатам потрібні епілятори або креми.

Ніколи не поспішайте у виборі гребінців і щіток і перед походом до зоомаркету якнайбільше дізнайтесь про те, які інструменти знадобляться саме вашому собаці.
Зверніться за консультацією до заводчиків-професіоналів або майстрів-грумерів.
Вони розкажуть вам як про особливості (які є завжди) догляду за тим чи іншим типом вовни, так і про щітки та гребені, які вам для цього знадобляться.

А тепер – НАЙГОЛОВНЕ ПРАВИЛО!
Привчайте вихованця до догляду за вовною з дитинства!
Чим раніше він звикне до всіх процедур, тим легше вам підтримуватиме красу та здоров’я його шерсті в майбутньому.

Схожі матеріали
Clear Filters

Німецький дог має багату історію, яка сягає корінням у глибину століть. Вважається, що ця порода походить від стародавніх молоських собак,…

Мічення території – це природна поведінка для котів, але коли ваш пухнастий друг починає залишати “позначки” по всьому будинку, це…

Живородні рибки – це унікальна група акваріумних мешканців, які привертають увагу акваріумістів своїм незвичайним способом розмноження. На відміну від більшості…