Травна система карликових кроликів немає принципових відмінностей від травлення сільськогосподарських тварин, кроликів м'ясних порід. Тому набір кормів ідентичний.
Однак, декоративні кролики мають ніжнішу систему травлення, і ступінь засвоюваності кормів або деяких елементів його складових у них відрізняється. З усіх захворювань незаразного походження у кроликів за статистикою 70% посідає хвороби шлунково-кишкового тракту. Відбувається це найчастіше через неуважність та погану поінформованість власників.
Наприклад: карликових кроликів не дають, або дають у дуже обмежених кількостях листя капусти. Роблять це не тому, що вона отруйна чи кролики її не їдять. Ні, навпаки, вони її дуже люблять. І саме тому їдять її абсолютно безконтрольно. Капуста відноситься до кормів, що легко блукають. З'їдена у великих кількостях, вона здатна порушити процес травлення, спричиняє здуття, зайве газоутворення, розлад кишечника і може призвести навіть до смерті декоративного кролика.
Власники кроликів, які зіткнулися з цією проблемою раніше, бояться навіть думати про капусту, і для тварин це табу.
Підхід до вирішення цієї проблеми простий. Кролику вводять капусту в раціон не раніше 2-х місячного віку за маленькими шматочками (2х2 см) щодня, після поїдання сіна.
У міру зростання кролика шматочок теж можна збільшувати, довівши його до розмірів маленького листка.
Можна відмовитися від цього овочів зовсім, але таких продуктів досить багато, а це означає, звужуючи кількість компонентів раціону, ми робимо його менш повноцінним, менш різноманітним і поживним.
Серед рослин є і отруйні (їх зовсім не можна згодовувати), а в іншому використовуємо правило: можна давати все, але потроху.
Основа годування декоративного кролика - сіно! або добре підв'ялена трава 60-70%. Зерносуміш становить 20-25% всього раціону.
Не навпаки, що часто практикується в межах міста недосвідченими власниками.
І 10-15% посідає овочі, фрукти.
На сьогоднішній день в зоомагазинах можна знайти все, чого потребують декоративні кролики. Купити необхідно все заздалегідь, у тому числі корм для кролика.
Сучасні імпортні зерносуміші добре збалансовані за поживними речовинами, включають часто трав'яне борошно і всі необхідні мінеральні речовини, вітаміни. Потрібно звертати увагу на упаковку.
Краще зберігається корм у герметичних відерцях або поліетиленових упаковках. У картоні зерно часто уражається жучками та іншими шкідниками.
Багато вітчизняних кормів економ класу йдуть із домішкою різного сміття, пилу, від якого тварини починають чхати.
Висловухий, ангорський та карликовий кролики з'їдають різну кількість корму.
На кожній упаковці вказуються норми годівлі, хоча підхід має бути індивідуальним.
Враховувати необхідно рухливість і темперамент (вислоухі кролики найчастіше добрі та ліниві увальни; карликові, львиноголові та ангорські кролики — цікаві непосиди).
Також треба врахувати температуру приміщення, де міститься мініатюрний кролик, вік кролика-улюбленця та фізіологічний стан (сукрольність та лактація).
- У клітці обов'язково повинні бути присутніми мінеральна сіль і брусочок твердої крейди.
- Кілька разів на тиждень декоративний карликовий кролик повинен отримувати сухар і гілочку фруктових дерев для сточування зубів.
- Важливий момент щодо води: Ваш улюбленець повинен завжди мати вільний доступ до свіжої, чистої води, для цього найкраще купити спеціальну нипельну напувалку в зоомагазині.