Scroll Top

Гігантські равлики – Ахатини

img-figure-1 (Demo)
img-figure-2 (Demo)

Гігантська Ахатіна - найбільший сухопутний молюск.
З кінця 18 століття ці величезні (до 30см) равлики широко поширилися тропічними і субтропічними широтами планети.
На африканському континенті, а також у лісах території Південно-Східної Азії, де тепер мешкають ці африканські равлики, вони мешкають на стовбурах дерев.
Безневинна і швидше за все навіть корисна молодь, яка виконує роль поїдати гниючих частин рослин. Дорослі ахатини дуже шкодять великій кількості культурних рослин, особливо бананам і цитрусовим.

Зараз ахатину завезено до багатьох країн.
Її вирощують у тераріумах, а також у садах. Крім того, їх їдять у деяких країнах.
У Францію лише в 1977 р. було завезено равликів ахатин у сумі не більше 3 млн. доларів.
Розведенню ахатини успішно сприяє її гіперплодовитість та швидке зростання.
На Цейлоні на стовбурі однієї кокосової пальми одного разу нарахували 227 молюсків цього виду.
На острові Яві один мешканець знімав їх щоранку по 400 штук на своїй ділянці.
На Маріанських островах їх так багато, що вони часто виявляються причиною автокатастроф, оскільки машини ковзають по дорозі, покритій роздавленими равликами.

Тераріум

Тераріум для равликів ахатін можна зробити зі звичайного акваріума. Розмір мінімум – 10 літрів на одну ахатину. Чим більше буде акваріум, тим більше зросте Ваша ахатина. У тераріуму обов'язково має бути кришка, тому що равлики можуть виповзти з нього. Бажано створити маленькі дірочки у кришці для кращого постачання киснем, а ще краще – вставити металеву сітку. В крайньому випадку, допоможе просте підняття кришки, щоб вийшла невелика щілина.
На дно акваріума потрібно покласти підстилку з піску, кори хвойних дерев, тирси або торфу. У будь-якого з цих видів підстилки є свої плюси та мінуси, але краще використовувати кору хвойних. Її легко мити, легко добути, до того ж бруд на ньому менше видно. Можна зробити невелику ванну зі свіжою водою, ахатини дуже люблять купатися. Важливо, щоб глибина ванни не давала равлику захлинутися. Взагалі равлики ахатини добре повзають під водою, але, несподівано впавши у ванну зверху, маленька ахатина може потонути з переляку. Обов'язково потрібно стежити, щоб ванна була стійка і не переверталася, якщо равлик ахатину почне закопуватися в ґрунт поруч з нею, інакше вода розтечеться, що матиме погані наслідки.

Необхідні равликам ахатинам температура та вологість повітря приблизно збігаються з умовами у звичайній квартирі.
Вологість ґрунту обчислюється емпірично. Якщо равлики постійно сидять на стінках тераріуму, це говорить про те, що води забагато. Якщо ахатини вважають за краще закупорюватися (докази ховається в раковині і закривається кришечкою), навпаки, занадто сухо. При нормальній вологості грунту ахатини повзають по поверхні по ночах, і часто закопуються в нього вдень. Для підтримки вологості необхідно оббризкувати ґрунт і стінки тераріуму з пульверизатора хоча б один раз на день.

Щоб розбудити закритий равлик, потрібно полити його простирадло водою і ніжно зняти кришку або просто покласти її в тераріум з допустимою вологістю. Мити тераріум потрібно не рідше одного разу на тиждень. Виняток становить тераріум для кладки яєць, який потрібно чистити без води, щоб не змінювалася вологість та не ушкоджувалася кладка.
Маленьких ахатиночок найкраще тримати без ґрунту, і підстилати їм капустяне або салатне листя, тим самим роблячи вищою можливість знаходження равлика їжі і для легшого догляду за тераріумом.

Годування

Є думка, що равликів ахатін можна годувати лише раз на тиждень. Із цим можна не погодитися. Ахатин виживають, ростуть і навіть часто розмножуються при такому рідкісному режимі харчування, але живуть менше і ростуть набагато повільніше, ніж якби вони харчувалися нормально.
Годувати ахатин бажано в міру з'їдання та висихання їжі, видаляючи залишки.
Слимаки ахатини їдять овочі, фрукти та зелень, але на волі у природі можуть вживати м'ясо.
Найчастіше в домашніх умовах їх годують морквою, капустою та огірками, але корисніше давати різноманітну їжу. Тоді будь-який момен можна замінити звичний корм на той, який доступний за сезоном.

Цікава особливість: у ахатин є певні харчові пристрасті, багато хто віддає перевагу огіркам і салатам іншим типам продуктів і, якщо їх з дитинства годувати виключно огірками — часто відмовляються їсти щось інше.
Це викликає певні незручності. Траплялося, що ахатина не їла нічого, крім бананів та газети.

Великим равликам можна давати огризки, вони дуже швидко та ефективно переробляють харчові відходи.
М'які продукти повинні швидко з'їдатися, інакше вони виявляються розмазаними ґрунтом, забруднюючи його.
Дрібним ахатинам краще не давати м'яких продуктів.
Були випадки, коли улітята під час їжі повністю закопувалися в банан і задихалися там.
Зовсім дрібним новонародженим ахатин треба давати зелень, тонко порізану моркву, а через кілька днів салат і яблуко.

Гігієна

Ахатин необхідно час від часу мити під душем теплою водою.
Равлики дуже люблять купатися і смішно стопчуть ріжки і копулятивний орган під струменем води.
Дуже важливо врахувати, що вода необхідна саме тепла, але не гаряча, а струмінь води не дуже сильний, інакше ахатина просто сховається в раковину.
Найчастіше купання поєднують з миттям житла равликів - акваріумом.

Необхідно по можливості відразу прибирати залишки їжі, недоїдені ахатиною, щоб равлики не заривалися в ґрунт і не стали метою плодових мушок та інших небажаних гостей до тераріуму.
Якщо все-таки ці гості з'являться, треба лише добре вимити тераріум і замінити ґрунт.
При ураженні житла пліснявою (що при правильному догляді буває нечасто), треба замінити грунт частково або повністю.

Схожі матеріали
Clear Filters

Німецький дог має багату історію, яка сягає корінням у глибину століть. Вважається, що ця порода походить від стародавніх молоських собак,…

Мічення території – це природна поведінка для котів, але коли ваш пухнастий друг починає залишати “позначки” по всьому будинку, це…

Живородні рибки – це унікальна група акваріумних мешканців, які привертають увагу акваріумістів своїм незвичайним способом розмноження. На відміну від більшості…