Scroll Top

Догляд та гігієна гризунів

img-figure-1 (Demo)
img-figure-2 (Demo)
Шиншили, хом'яки та піщанки

Шиншилла – гірське звірятко, і її прекрасна шерсть потребує специфічного догляду та гігієни гризуновиходу. Природна краса хутра шиншилля багато в чому залежить від якості піску, в якому вони купаються. Ідеальний варіант – вулканічний пил: його дрібні частинки глибоко проникають у хутро шиншили, добре вбирають вологу та бруд. Саме у вулканічному пилу шиншили купаються у природі.

Для піщанок і хом'яків також немає винятків, тим більше що у продажу немає спеціальних пісків для них, тому багато заводчиків і любителів користуються саме піском для шиншил. Добре зарекомендував себе пісок фірм Prestige, 8in1, Vitakraft.

У жодному разі не варто пропонувати шиншилам, хом'якам і піщанкам звичайний річковий пісок, оскільки він занадто великий для їхньої ніжної шкіри та вовни.
Не можна сипати пісок на дно клітини замість наповнювача – зазвичай для цього використовуються спеціальні купалки, які можна купити у зоомагазинах.
Купалки зручні тим, що розраховані спеціально для гризунів, мають зручну форму, порівняно невеликий розмір і запобігають надмірному розсипу піску по клітині або підлозі.

Як купалки можна використовувати пластикові тераріуми, миски, кулясті акваріуми, трилітрову банку, покладену на бік.
Пісок слід насипати шаром приблизно 5-6 див.
Купалка не повинна бути в клітці постійно, її ставлять 2 рази на тиждень на 30-60 хвилин, щоб ваш улюбленець привів себе в порядок.

Варто придивитися, як багато часу тварина проводить у купалці: якщо ви поставили «ванну» і звір майже не вилазить з неї, то півгодини буде цілком достатньо. Якщо ж він підійшов лише кілька разів за годину, і то на кілька хвилин, то час купання можна збільшити.
Після кожного використання піску його варто просіювати і додавати трохи нового.
Через 10-15 купань пісок слід замінити повністю, тому що він вже не буде придатний до використання. Багато заводчиків рекомендують іноді додавати трохи сірки в пісок (2-3 грами) для профілактики шкірних захворювань.

Кролики, морські свинки та щури

Для цих гризунів не потрібен пісок для купання: багато тварин самі по собі охайні і не потребують втручання з боку господаря. Але якщо ваша тварина сильно вимазалася, або надто неохайно виглядає і пахне, то викупати її все-таки варто.
Купати слід у теплій воді спеціальним шампунем для гризунів. Шампуні для людей, собак та кішок гризунам не підходять!
І запам'ятайте, що купання у воді для будь-якого гризуна – великий стрес! Тому не варто без необхідності виснажувати тварину лазневими процедурами. Слідкуйте, щоб тварина не застудилася після ванни!

Якщо тварина не брудна, а просто трохи не доглянуто виглядає, то не варто мучити її купанням.
Альтернативний варіант – сухий шампунь! Він є приємно пахнутим порошком і продається в багатьох зоомагазинах. Використовувати його теж дуже просто: нанести трохи на шерсть тварини і трохи втерти.
Потім слід вичісувати шерсть спеціальною густою гребінцем, і Ваша тварина знову набуде належного вигляду. Сухі шампуні є у таких виробників – Trixie (Німеччина), Hartz (Європа), Baldecci (Італія) та ін. Саме їх і рекомендують використовувати досвідчені заводчики.

Зараз дуже популярні гризуни без шерсті – сфінкси.
Вони теж періодично потребують купання!
Особливість їхньої шкіри - виділяти специфічні ферменти, у вигляді сального нальоту на шкірі, особливо це помітно у самців. При купанні можна використовувати м'яку щіточку для чищення, але після лазневих процедур на їхню ніжну шкіру потрібно обов'язково наносити зволожуючий крем (можна використовувати «Дитячий»).

А якщо у вас довгошерста свинка або кролик, то вам потрібно постійно вичісувати його спеціальною гребінцем для гризунів, щоб не утворювалися ковтуни.
Ось, мабуть, і всі нехитрі правила догляду, які зроблять Вашого вихованця чистим та привабливим.

Схожі матеріали
Clear Filters

Німецький дог має багату історію, яка сягає корінням у глибину століть. Вважається, що ця порода походить від стародавніх молоських собак,…

Мічення території – це природна поведінка для котів, але коли ваш пухнастий друг починає залишати “позначки” по всьому будинку, це…

Живородні рибки – це унікальна група акваріумних мешканців, які привертають увагу акваріумістів своїм незвичайним способом розмноження. На відміну від більшості…